Gökler A.Ş. Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Arasında

Gökler A.Ş. Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Arasında

 Gökler A.Ş. OFİSLINE NITROCARE Başarılarına bir yenisini daha ekledi.

 

“Büyüyen her şirket Türkiye’nin geleceğine yatırımdır.”

 

Geçtiğimiz yıllarda Reddot, Good Design, IF Design, Design Turkey gibi dünyanın en prestijli 14 endüstriyel tasarım ödülünü kazanan Gökler A.Ş. TEPAV’ın, TOBB ve AllWorld Network işbirliği ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerine küresel ölçekte dikkat çekmek için yürüttüğü “Türkiye 100 Projesi”nin kazananları arasında iki yıl üst üste yer aldı. 2013 yılında 5. İzmir İktisat Kongresinde hızlı ama kontrollü büyümesi ile bu ödüle ilk kez layık görülen Gökler A.Ş., hedeflerinden ve stratejilerinden ödün vermeyerek 2015 yılında da %134 büyüme ile Türkiye 100 Projesinin kazananları arasında yer aldı. 

 

Şirketlerini büyümeye sürükleyen etkenleri sıralayan Gökler A.Ş. Genel Müdürü Sn. Göksel ARAS  “Kaliteli ürün ve kaliteli hizmet politikasından hiçbir zaman vazgeçmememiz temel etkendir.”dedi. Müşterilerin ihtiyaçlarına her zaman nasıl daha iyi çözüm verebileceklerine dair fikirler ürettiklerini belirten Aras “Esnek üretim kabiliyetimiz, tasarıma değer veren yüksek teknolojili modern üretim anlayışımız ile bize ödüller aldıran inovasyon inancımız bizi büyümeye iten etkenler olmuştur.”dedi.

 

Büyüme kararı almadan önce, hedef pazarlarını ve dünyada ki tüm rakiplerini analiz ettiklerini belirten Aras, “Yaptığımız çalışmalar neticesinde kaliteli ürüne, yenilikçi tasarımlara ve modern bir üretim sistemine olan ihtiyacı tespit ettik. Bizde bu doğrultuda tasarımdan, üretime ve satışa satıştan sonra da teknik servis hizmetlerine kadar yeni bir pazarlama sistemi geliştirerek hızlı ama planlı bir büyüme sergiledik.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.   

 

Bu yıl Türkiye 100 Projesinin kazananları 2011 ve 2013 yılları arasında satış gelirlerindeki büyüme performansına göre sıralandı. Değerlendirme kriteri satış gelirlerinin ilgili dönemdeki büyüme ortalaması oldu. Bu çerçevede satışlarını en fazla arttıran 100 şirket belirlendi. Buna göre; Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 şirketinin söz konusu dönem (2011-2013) ortalama büyüme oranları yüzde 358 oldu. Aralarında yüksek teknolojili sektörlerin yanı sıra madencilik, tekstil ve mobilya gibi geleneksel sektörlerde de faaliyet gösterenlerin bulunduğu bu şirketlerin yıllık satışları toplamda 2.7 milyar $.

 

Türkiye 100 Projesinin kazananlarına bakıldığında ise Gökler A.Ş. Sivas’a bir ödül daha kazandırmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

 


Diğer Görsellerimiz